Her yeni gün ingilizce eğitimi hayatımızda daha da önemli bir yer almaktadır.  Bu günlerde teknoloji dünyasını daha iyi takip etmek ve kullanmak, iyi bir sosyal medya okuru ve yazarı olabilmek ve en önemlisi de sınırların ötesinde, bir dünya vatandaşı olabilmek ve diğer ülkelerden insanlarla gerekli iletişim  kurabilmek için ilimin ve teknolojinin dili ingilizceyi öğrenmemiz zorunlu bir hal almaktadır.

İngilizce eğitimi gelecekteki kariyerinizde sizi meslektaşlarınızdan bir adım daha öteye taşıyacaktır ve farklı kılacaktır. Artık günümüzde birçok firma eleman seçiminde ingilizce bilmeyi ön şart koşmuştur.

Amerika’da ingilizce eğitimi almak diğer seçeneklere göre daha avantajlı olacaktır. Bunun nedeni ise, bu ülkedeki dil kurslarının ve yüksek eğitim veren kuruluşlara bağlı dil eğitim yerlerinin, eğitim alacak her yaşta ve çeşitte gruba çok verimli ve seçenekli programlar sunabilmesidir.

İngilizce eğitimi sonrası akıcı bir ingilizcenin gerçekleşmesi için temel 3 kuraldan birincisi, konuşulan ingilizcenin anlaşılabilir olmasıdır. Diğer kural ise konuşulan kelimelerin ve deyimlerin tekrarlanmasıdır. Son kural ise bol bol okuma yapmak ve yazı yazmaktır.

Peki asıl sorun ingilizce eğitimi almamıza karşın neden ingilizce konuşamıyoruz? Bunu kendimize has bir şekilde “Grammer Takıntımız” şeklinde özetleyebiliriz. İngilizce eğitimi konusunda Amerika’da kabul gören sistem ise konuşmaya ve anlamaya odaklıdır.