Amerika Birleşik Devletleri’nin en gözde şehirlerinden Los Angeles’da 6 senedir eğitimine aralıksız devam eden Hollywood College; standart, yoğun, beceri tabanlı müfredatı ve nitelikli eğitmenleriyle küçük bir  grup ortamında, sistematik bir yaklaşımla her seviyedeki öğrencimize dil becerisinin kazanılmasını sağlar.

Süper ekonomik okul ücreti ve kaliteli eğitimiyle de Amerika’daki kısa-orta ve uzun  vâdeli eğitiminize yılın istenilen  bir zamanı, kendi ders saatlerinizi kendiniz ayarlayarak başlarsınız. Hollywood College Los Angeles şehir merkezine yürüme mesafesinde olup, haftanın 6 günü saat 09.00 – 21.00 arası açıktır.

Amerika’da çok iyi ingilizce öğrenmek ve yeni kültürleri tanımak için ise en güzel seçeneklerin başında akla ilk Los Angeles gelmektedir. Hollywood College’da bir yandan eğitiminizi sürdürürken, bir taraftan da Amerika’daki günlük hayatın içinde ingilizcenizi pratik yaparak geliştirirsiniz. Los Angeles`daki okulumuzda ingilizce öğrenme veya  geliştirmek amaçlı dil programlarımızın çeşitliliği sayesinde, kendiniz ve kariyeriniz için mükemmel bir fırsat elde etmiş olacaksınız.

İngilizce seviye tespit sınavına girdikten sonraki belirlenmiş dil seviyenize uygun ve seçtiğiniz program türüne bağlı olarak Standart (haftada 18 saat), Yoğunlaştırılmış (haftada 28 saat) veya TOEFL programlarımızdan birine başlarsınız.

Standart ve Yoğunlaştırılmış İngilizce Programlarımız:

Standart  Programlarımız haftalık 18 saat, Yoğunlaştırılmış İngilizce Programlarımız ise haftalık 28 saatten oluşmaktadır. Programın temeli öğrencilerimizin dil becerisi kazanması üzerine kuruludur.  Programın içeriğini ise grup dersleri , takviye amaçlı etkinlik ve alıştırmalar oluşturmaktadır. Proglarımız ABD’de üniversite eğitimi ya da mesleki ve ticari gelişimlerini artırmak isteyen motivasyonu yüksek bireyler için tasarlanmıştır.

Programlarımız Temel, Orta ve İleri olmak üzere 3 farklı eğitim seviyesinden oluşmaktadır.Bunlar sırasıyla;

Temel Seviye:
-Temel Dil Bilgisi ve Kompozisyon-Temel Dinleme ve Konuşma
-Temel Okuma ve Kelime Bilgisi

Orta Seviye:
-Orta Seviye Dil Bilgisi ve Kompozisyon
-Orta Seviye Konuşma İletişimi
-Orta Seviye Okuma ve Kelime Bilgisi

İleri Seviye:
-İleri Seviye Dil Bilgisi ve Kompozisyon
-İleri Seviye Konuşma İletişimi
-İleri Seviye Okuma ve Kelime Bilgisi

 Öğrencilerimize derslerde dil bilgisi, karşılıklı konuşma, telaffuz, iletişim, kelime geliştirme, okuma, dinlediğini anlama, kompozisyon yazma ve eğitim becerileri öğretilmektedir.

Aynı zamanda da öğrenciler sınıftaki derslerini pekiştirecek bir şekilde bilgisayar destekli labratuarlamıza devam etmektedirler.

 Dil Bilgisi:

Dersimiz öğrencilerimizin ingilizceyi dahi iyi anlamasın ve ingilizce dil bilgisi kalıplarını doğru bir şekilde kullanmalarını öğretmek amacı taşır. Sınıf aynı zamanda hem konuşma hem de yazmaya yönelik dil bilgisi kullanımına odaklanır.

Yazma:
Öğrencilerimizin hem kişisel amaçlı hem de akademik yönden ingilizceyi etkin bir şekilde kullanımına yönelik derslerimizdir.

Okuma ve Kelime Bilgisi:
Bu dersin temeli ingilizce kelime dağarcığını zenginleştirme, hem akademik hem de genel amaçlı okuma becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

Dinleme ve Konuşma:
Bu dersimizin amacı hem akademik hem de günlük hayatımızda ingilizcenin konuşma ve dinlemede en etkin bir biçimde kullanılmasıdır.

TOEFL HAZIRLIK PROGRAMI :

TOEFL hazırlık kursu, öğrencileri TOEFL (Test of English as a Foreign Language) için gereken İngilizce dil becerilerini geliştirmek için hazırlar. Bu beceriler Dinleme ve Anlama, Yapı ve Yazılı Anlatım, Kelime Okuma ve Amerikan Deyimleri bölümlerini içerir. Deneyimli eğitmenlerimiz TOEFL sınavında teknik, hız ve etkin bir şekilde test puanlarınızı geliştirmenize yardımcı olmak ve sınav stratejilerini sizlere kazandırmak için eğitilmiştir. Öğrenciler gerçek TOEFL testleri alarak sınav tecrübelerini artırırlar. Kağıt ve bilgisayar tabanlı testler programda mevcuttur. Öğrenciler sınıf dışında TOEFL için ek uygulama zamanını almaya teşvik edilmektedir.

 Hollywood College Los Angeles`a seyahatiniz başlamadan önce tüm öğrencilerimize akademik, kültürel, göçmenlik ve konaklama konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda Los Angeles ve ABD’deki yaşama uyum sağlama süreçleri hakında siz öğrencilerimize yardımcı olmak için, bir de oryantasyon programı sunmaktayız. Bunlara ek olarak Los Angeles`da havaalanı karşılasma ve havaalanına uğurlama hizmetlerimiz kapsamındadır. Bu şekilde sizler Amerika`ya varış sonrası yaşanması muhtemel sorunların hiçbirisi ile karşılaşılmadan Hollywood College’da eğitiminize başlarsınız.