Amerika’yı  ilk kez ziyaret edecek olanların buraya hızlı ve kolay bir şekilde adapte olabilmelerini sağlamak amacıyla oryantasyon ve adaptasyon hizmetlerimiz geliştirilmiştir.

Özellikle ilk defa yurt dışına çıkacaklar için hiç bilinmeyen bir ülkeye gitmek hem cesur hem de hiç de kolay olmayan bir durumdur. Genelde hem aile bireylerinin hem de öğrencinin gidilecek olan yerle ilgili çok fazla bir bilgisi bulunmamaktadır. Bu da doğal olarak endişe veren bir olaydır. Bizim sizlere bu servisleri vermekteki amacımız zaten bu durumları önceden bilmemiz dolayısıyla sizlerin endişelerinizi sıfıra indirgemektir.

Özellikle öğrenciler ve vakti sınırlı ziyaretçiler için hem dili hem de kuralları farklı olan bir ülkede ilk zamanlar, biraz karmaşık biraz da zorluk verici olabilir. Söz gelimi, çevreye ve yabancı dile uyum süreci, kişinin kendine ait bir banka hesabı açtırması için gerekli işlemler, eyalet kimlik kartı çıkartılması, ulaşımla ilgili ve en ekonomik bir şekilde alış veriş, yemek içmek için bilgi alınması, en uygun telefon servislerinin seçilmesi, ihtiyaç varsa ehliyet için başvuru yapılması, gerektiğinde de doğru doktora ve avukata yönlendirilmesi gibi hizmetlerdir.

Academic America’nın temel prensibi, yabancı bir ülkede normalde öğrenilmesi bir hayli zaman isteyen ve yurtdışı deneyimi az olanlar için zorlayıcı olabilecek bu tip durumları basit, seri ve en ekonomik bir biçimde çözmektir. Bu sebeple daha Los Angeles`a ve Chicago’ya seyahatiniz başlamadan önce biz sizlere oryantasyon hizmetimizi Türkiye’de vermekteyiz. Aynı şekilde Chicago’da ve Los Angeles`da bize ihtiyacınız olduğu herhangi bir durumda da biz zaten sizin yanınızdayız. Aklınıza takılan herhangi bir soruda cevap almak için size bir e-mail mesafesindeyiz.
academicamerica@gmail.com

Aynı zamanda, Chicago ve Los Angeles ziyaretinizin problemsiz, eksiksiz ve çok rahat bir biçimde geçmesi için kişiye özel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Asıl gayemiz, Chicago’ya ve Los Angeles`a gidecek olan öğrencilere, iş adamlarımıza, hastalarımıza ve hasta refakatçilerimize ve turistik amaçlı kısa zamanlı ziyaretçilerimize Chicago ve Los Angeles`daki havaalanı karşılasma, konaklama, rehberlik hizmetleriyle birlikte Chicago’ya ve Los Angeles`a uyum süreci ve benzeri ihtiyaçların en kısa sürede, ekonomik, etkin bir biçimde sağlanmasıdır.

Havaalanı Karşılama : Academic America’nın güvenilir, deneyimli, güleryüzlü,Türkçe bilen personeli sizi Los Angeles`a veya Chicago O’Hare Havaalanı’na inişinizde bulunduğunuz terminalden karşılar. Ekonomik ücretleri ile istenildiğinde haftada 7 gün 24 saatulaşabileceğiniz personelimiz sizi en güvenli ve kestirme yoldan gidilecek olan adrese ulaşımınızı sağlar. İsteğiniz doğrultusunda konaklama yapılacak yerin giriş işlemlerinde de sizlere yardım eder.