Programımız, üniversitelerin işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, iletişim gibi bölümlerinde öğrenim görmekte olan ve iş hayatında  yer alan ve alacak olan profesyonellerin, küresel pazardaki iş dünyasıyla eksiksiz bir şekilde iletişim kurması amacıyla hazırlanmıştır.

•İçerik, Finans, Pazarlama, İş Yönetimi ve Satışla ilgili İngilizce terimlerin yurtdışınsa öğretilmesi ile birlikte, Ticari Yazışmalar, Telefon Görüşmeleri, Raporlama , Toplantı ve Sunum Teknikleri gibi konulardan oluşmaktadır.

•Bu program sonrasında, katılımcıların yurtdışından aldıkları sertifika, uluslararası iş ve ticaret çevresinde etkin bir şekilde İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olarak kabul edilmektedir.

•Aynı zamanda programımız, öğrencinin farklı ülkelerden gelen meslektaşları ile kaynaşıp, onlarla fikir alışverişinde bulunmasına da ortam hazırlar.

•Bazı programlarda İş İngilizcesi, Genel İngilizce Kursları ile beraber verilmekte olup, bu programlarda sabahları Genel İngilizce, öğleden sonra ise İş İngilizcesi dersleri yer almaktadır.